/گردنبند دست نقره زنانه

گردنبند دست نقره زنانه

گردنبند نقره زنانه دست از نقره ۹۲۵ استاندارد به ضخامت ۰٫۸ میلیمتر به صورت اره کاری تولید شده است. طراحی طلا و جواهر امریست که به خلاقیت زیادی احتیاج دارد و با وجود مدلهای امروزی و نیاز به ایجاد تنوع این کار سخت‌تر و در نوع خود جالب است.

گاهی مدل‌ها دارای اسم یا شکل خاصی است که با آن بیننده را جذب می‌کند و گاهی صرفا به خاطر ساده بودن طرح و استفاده از ترکیب عناصر خاص، مطرح می‌شود. برخی طرح‌ها از گذشته‌های دور و بدون علت خاصی و صرفا به منظور یک طرح و ایده بوجود آمدند و ماندند؛گردنبند نقره زنانه دست همسا هدیه ای مناسب برای خانم های جوان و دنبال مد روز می باشد.

گردنبند نقره زنانه دست همسا یا دست خمسه جزو نمادهای کهن است. نماد خمسه جزو نمادهای کهن است که سابقهٔ آن به قرن‌ها پیش از اسلام بازمی‌گردد و در بخشهایی از عرفان یهودی نیز، به عنوان یک طلسم در برابر چشم زخممورد استفاده قرار می‌گیرد، اما رواج این نماد به نام دست یا پنجه فاطمه دختر پیامبر و ابوالفضل عباس موجب شده که گاهی از نمادهای شیعه پنداشته شود. اما این علامت در مسیحیت به عنوان دست مریم و در یهود به عنوان دست موسی شناخته می‌شود این نماد نزد مردم شیعه نیز کاربردهای گوناگونی از جمله در مراسم عزاداری ماه محرم دارد و نیز در باورهای خرافی عوام از جایگاه مهمی برخوردار است.

این نماد در کشورهای خاور میانه و جنوب آفریقا بعنوان نمادی مذهبی، دیوارآویز و زیورآلات رواج دارد.