/ویژگی مهم در چیدمان منازل

ویژگی مهم در چیدمان منازل

یکی از مهمترین مکان‌ها در هر خانه‌ای، آشپزخانه آن است. آشپزخانه‌ای که می‌تواند بخش مهمی از فعالیت‌های روزانه بسیاری از خانم‌ها و حتی آقایان را در خود جای دهد، طبق قاعده باید ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشته باشد که یکی از این ویژگی‌های مهم، دکور آن است. اما آیا آشپزخانه شما چیدمان خاصی دارد؟ در این مقاله به ۱۵ روش هوشمندانه که می‌توانید به لیست آشپزخانه رویایی‌تان اضافه کنید، اشاره شده است.

تخته برش در حالی که جزء ابزارهای ضروری است اما نگه داری آن در کابینت خیلی جاگیر و جابه‌جایی آن مشکل است. به جای یکی از کشو‌های آشپزخانه می‌توانید یک تخته برش کشویی داشته باشید با این روش هیچ فضایی از آشپزخانه اشغال نمی‌شود.

حتی بهتر از روش اول زمانی است که تخته برش کشویی را روی سطل زباله قرار داده و آن را سوراخ کنید تا مواد دور ریختنی به راحتی از همان سوراخ وارد سطل زباله شوند.عموما شلف‌های کشویی در آشپزخانه جذاب‌تر هستند. می‌توانید یک میز کشویی زیر جزیره آشپزخانه‌تان قرار دهید تا در صورت نیاز فضای خوبی برای شما فراهم کند.دسترسی به وسایل داخل کابینت‌هایی که در گوشه آشپزخانه نصب شده است، کار مشکل و طاقت فرسایی است.عموما این نوع کابینت‌ها خالی و غیر قابل مصرف هستند یا وسایلی که کم‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند، در آن جا چیده می‌شوند. با نصب کشو در گوشه‌های آشپزخانه این مشکل حل می‌شود و آشپز به راحتی می‌تواند به همه وسایل دسترسی داشته باشد.بسیاری از مردم دوست دارند ادویه جات و روغن را در فضاهای باریک کنار اجاق گاز نگه دارند. اما گرمای حاصل از اجاق گاز می‌تواند به این وسایل آسیب برساند. شلف کشویی باریک کنار اجاق بهترین فضا برای نگه‌داری اینگونه وسایل است زیرا تا حدی از حرارت اجاق کم می‌کند. یکی از راه حل های مرتب ماندن فضای آشپزخانه تان شستن بلافاصله ی ظروف مصرفی است. با این روش می توانید به سادگی ظاهر   آشپزخانه کثیف را مرتب و منظم نگه دارید توجه داشته باشید که پس از خشک شدن ظروف حتما آچکان را خالی کنید و ظروف مصرفی را به جایگاهشان در کابینت ها باز گردانید. توجه داشته باشید که آبچکان های کابینتی برای شما که زمان زیادی برای نظم دهی به آشپزخانه ندارید بهترین گزینه است.