/وسایل سیمونی در اتاق خواب

وسایل سیمونی در اتاق خواب

یکی از اولین وسایل مورد نیاز سیسمونی در اتاق خواب، تخت نوزاد است. انتخاب تخت نرده‌ای قابل تنظیم برای کودکی که به زودی یاد می‌گیرد از نرده بالا برود و نسبت به محیط اطراف کنجکاو می‌‌شود، بسیار مهم است. تخت‌هایی که تنظیم‌های مختلف دارند و هم‌زمان با رشد کودک قابل تغییرند مناسب بوده، می‌توان چند سالی از آن‌ها استفاده کرد. تخت نوزاد حتما باید نرده‌های محافظ داشته باشد و فاصله بین نرده‌ها حداکثر ۵ الی ۶ سانتی‌متر باشد، به طوری که سر کودک در میان آن گیر نکند.

Related image

هر چه فاصله نرده‌ها به هم نزدیک‌تر باشد، قیمت تخت بالاتر بوده و برای نوزاد شما امن‌تر است. علاوه بر تخت تشک، ملحفه و بالش هم برای نوزاد نیاز است که باید با جنس مرغوب و از الیاف طبیعی تهیه شود.

آویز بالای تخت
از جمله وسایل تزیینی تخت نوزاد، آویز بالای تخت است که اگرچه خرید آن ضروری نیست اما وسیله خوبی برای خواباندن نوزاد است و برای سرگرم شدن او موقع بیداری نیز مناسب است. بهتر است اسباب‌بازی‌های آویز تخت کودک از رنگ‌های مختلف و با ارتفاعات مختلف باشد و موسیقی آرامی داشته باشد.

کمد
بهتر است کمد نوزاد که برای سیسمونی هشت پا تهیه می‌شود شیشه نداشته باشد زیرا کودک عادت به بازی و پرت کردن اشیا و اسبا‌ب‌بازی‌ها دارد. شکستن شیشه می‌تواند خطرآفرین باشد. در مورد کشوها هم بهتر است کمدهایی را انتخاب کنید که درهای آنها به آرامی بسته می‌شوند. در این نوع، احتمال ماندن انگشتان کودک بین کشو و آسیب دیدن آنها کمتر است.

پتو
بهتر است دو عدد تهیه شود. یکی برای داخل منزل و دیگری از جنس ضخیم‌تر برای بیرون.

پشه‌بند
به خصوص برای فصل تابستان کاربرد دارد. بهتر است یک عدد تهیه شود.