/نکاتی در خصوص خرید سیسمونی و لباس نوزاد

نکاتی در خصوص خرید سیسمونی و لباس نوزاد

يكي از شيرين‌ترين كارهايي كه پدر و مادرها قبل از به دنيا آمدن نوزادشان انجام مي‌دهند خريد كردن براي اوست. چهره اين پدرومادرها زماني كه لباس‌هاي كوچولو را در دست مي‌گيرند.

کادوی-سیسمونی

یکی از موقعیت هایی که در آن اسراف زیادی ممکن است اتفاق بیفتد خرید لباس نوزاد  از   هشت پا   است. به عنوان مثال کودک شما در هر ماهی که از تولدش می گذرد حداکثربه اندازه 33دست لباس نیاز دارد. خرید بیش از اندازه فقط می تواند به شما ضرر بزند . پیشنهاد ما این است که هر ماه به اندازه نیاز همان ماه او لباس تهیه کنید. با این کار به تنوع مورد نظر خود هم می رسید.به خاطر داشته باشید که در دوران بارداری برای تهیه سیسمونی فقط برای همان فصلی که کودک شما متولد می شود خرید کنید چون ممکن است ناگهان چندماه بعد با انبوهی از لباس ها مواجه شوید که اندازه کودک شما نیست، درحالی که پول زیادی بابت آنها داده اید.

بسته های سرویس های لباس نوزادی نیز گاهی شامل لباس هایی می شود که مورد نیاز نیست یا سایز مناسبی ندارد؛ اگر بتوانید خودتان از لباس های غیرسرویسی انتخاب کنید خرید مفیدتری دارید.براي هر دسته لباس‌هايي را توصيه مي‌كنيم كه جلو باز هستند. موقع پوشاندن اين دسته از لباس‌ها به نوزادتان راحت‌تر خواهيد بود. لباس‌هايي كه قسمت پاييني‌شان هم به‌صورت چسبي بسته مي‌شود حسابي كمك حال‌تان خواهند بود.اما در مورد بقيه لباس‌ها مثل زيرپوش و بلوزهاي نخي سعي كنيد دست تنها نباشيد. اگر هم تنها هستيد هيچ ايرادي ندارد، فقط سعي كنيد با صبر، حوصله، دقت و ملاحظه خيلي زياد عمليات تعويض لباس را انجام بدهيد.

به هيچ‌وجه از لباس‌هايي با يقه‌هاي تنگ استفاده نكنيد چون بچه‌ها را اذيت مي‌كنند. در عين حال موقع پوشاندن‌شان با قيافه ناراحت نوزاد روبه‌رو خواهيد شد.

موقع خريد لباس نوزاد، به اين نكته توجه داشته باشيد كه او در چه فصلي به دنيا خواهد آمد، نه اين‌كه اكنون در چه فصلي هستيد. اگر فرزندتان در زمستان به دنيا بيايد اما شما يك لباس نازك را برايش خريده باشيد به اين اميد كه تابستان بعدش آن را مي‌پوشد پول‌تان را دور ريخته‌ايد. چون نوزادان با سرعت شگفت‌انگيزي رشد مي‌كنند.
سعي كنيد روي لباس‌هايي سرمايه‌گذاري كنيد كه اصطلاحا از نظر فصلي خنثي هستند، در عوض زماني كه به دنيا آمد سراغ لباس‌هايي برويد كه براي پوشش بيرونش مناسب هستند.

قبل از به دنيا آمدنش به فكرش باشيد. ممكن است يك وقت اشتياقش براي به دنيا آمدن خيلي زياد باشد و زودتر از موعد به دنيا بيايد! نگذاريد او غافلگيرتان كند. شما او را غافلگير كنيد، با تمام لباس‌هايي كه مورد نيازش است به استقبالش برويد. اين ليست را بنويسيد و به همراه داشته باشيد تا در موقع خريد كمك‌تان كند.
يكي از كارهايي كه بعد از به دنيا آمدن نوزادتان بايد تا مدت‌ها انجام بدهيد، عوض كردن اوست! عوض‌كردن پوشك و ساير لباس‌هاي نوزادان نيازمند اين است كه لباسي مناسب را براي او انتخاب كرده باشيد.. لباس‌هايي كه از روي پوشك باز و بسته مي‌شوند انتخاب‌هاي بسيار هوشمندانه‌اي براي كوچولوهاي دوست‌داشتني هستند.