Menu

نه قانون و نه دین اسلام ازدواج سفید را اصلا نمی‌پذیرد – عکس خاص هنری | پیکوفان

عکس پیکوفان

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، فرانک قدسی ظهر امروز در  همایش منطقه‌ای چالش‌ها آسیب‌شناسی  هم‌خانگی و ازدواج سفید ویژه همیاران سلامت روان منطقه ۵  مراکز مشاوره کشوری در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: بحث هم‌خانگی از مباحث مهمی است که به صورت مستتر و پنهان در حال شیوع است اما به دلیل پیامدهای اجتماعی نباید نادیده گرفته شود.

وی ازدواج سفید را براساس کارکردهای گوناگون بررسی کرد و گفت: خانواده امروزی کارکرد خود را گم کرده است اما اگر به پیشینه ازدواج سفید رجوع کنیم این چالش را قبل از ظهور اسلام هم می‌توانیم ببینیم.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان خاطرنشان کرد:  در گذشته  هم ازدواج سفید در قالب خانه‌های پرچم‌دار که مختص به زنانی بود که به تنهایی با مشخصات مختص به خود صرفا برای عرضه ارتباطات و امیال جنسی زندگی می‌کردند، وجود داشت.

قدسی تصریح کرد: بعد از ظهور اسلام در قالب ازدواج شرعی حتما پیوند زناشویی مبتنی بر دین و قانون معرفی شد و در سایه آن خانواده شامل زن، مرو و فرزند به وجود آمد.

وی با بیان اینکه ازدواج سفید یک نوع آسیب است، یادآورشد: این نوع پیوند، ازدواجی شرعی نیست بلکه موقت و بدون تعهد طرفین نسبت به همدیگر تا زمان کوتاهی ادامه دارد.

 وی تاکید کرد: از لحاظ حقوقی ازدواج سفید قابل قبول نیست و مجازاتی برای آن مشخص شده است چراکه در قانون به صراحتا آمده که این ارتباطات حتی اگر به ارضای میل جنسی هم ختم نشود چون با اعتقادات دینی ما مغایر است مرتکبین، طبق تعزیرات حکومتی ۹۹ ضربه شلاق شامل حالشان می‌شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان تاکید کرد: نه قانون و نه دین اسلام چهارچوبی برای ازدواج سفید وضع نکرده و آن را اصلا نمی‌پذیرد.

قدسی با بیان اینکه متاسفانه کارکردهای خانواده، امروزه زیر سوال رفته است، افزود: قبلا مرد نان‌آور خانواده بود و زنان در کنار رسیدگی به امورات منزل در مشارکت‌های اجتماعی هم شرکت داشتند اما تکلیفی بر اینکه نانآور خانوادا باشند، نبود اما امروزه این نگرش تغییر کرده و همه معتقدند که زنان مانند مردان باید تحصیلکرده و استقلال مالی داشته باشند.

قدسی با بیان اینکه امروزه عملا بحث کارکرد تربیتی خانواده‌ها کم‌رنگ شده است، افزود: خانواده به سبک گسترده و حتی هسته‌ای در گذشته مهم‌ترین رکن اجتماع بود که جامعه‌پذیری فرزند در خانواده شکل می‌گرفت اما امروزه بر اساس تنوع و تکثر سازمان‌های پرورشی و آموزش این رسالت برای خانواده‌ها کم رنگ شده است.

وی با اشاره به تغییر کارکردهای تربیتی خانواده افزود: متاسفانه این تغییرات شرایطی را برای جوانان فراهم کرده که به ازدواج سفید روی بیاورند.

وی شاکله ازدواج سفید را بر مبنای میل جنسی عنوان کرد و گفت: تنها بعدی که نمی‌توان از این نوع ازدواج حذف کرد رابطه جنسی است ولی متاسفانه هیچ تعهد اخلاقی، اجتماعی، اقتصادی میان دو فرد وجود ندارد.

وی در پایان، فردگرایی، عدم مسولیت‌پذیری، وجود خرده‌فرهنگ را در به وجود آمدن پدیده ازدواج سفید مهم عنوان کرد.‌

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۷

مرجع عکس های زیبا و پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *