Menu

لزوم ابطال مجوز فعالیت معدن در منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان – پروفایل پسرانه خفن

عکس پیکوفان

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، تشکل آرمان دانشگاه شیراز در نامه‌ای سرگشاده خطاب به دادستان شهر کازرون ضمن اعلام شکایت از سازمان حفاظت از محیط زیست، خواستار برخورد قضایی با متولیان ارائه مجوز کارخانه استخراج از معدن گچ در منطقه ی حفاظت شده ارژن و پریشان شد.

متن نامه بدین شرح است:

«احتراما به اطلاع می‌رساند منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان مشمول بند الف موافقت نامه سال ۵۴ بوده و فعالیت معدنی در آن منطقه ممنوع است. همچنین ماده ۲ ضوابط زیست محیطی فعالیت‌های معدنی، انجام فعالیت‌های معدنی در مناطق مشمول بند الف را کماکان ممنوع دانسته است. همچنین این منطقه در زیر مجموعه زیست کره کنوانسیون رامسر قرار دارد و تحت حمایت‌های مالی یونسکو است.

با این وجود تنها یکی از نمونه‌های نگران کننده از این قرار است که با وجود ابطال مجوز کارخانه استخراج از معدن گچ در این منطقه در سال۱۳۹۳، متاسفانه در اسفند ۱۳۹۷ این مجوز برای همان بهره‌بردار و این بار در محلی با پوشش گیاهی متراکم تر مجددا صادر شده و متاسفانه فعالیت‌های مخرب و خسارات جدی و جبران ناپذیر به جنگل‌های بلوط این منطقه از سر گرفته شده است.

سوال و ابهام اینجاست که چنین مجوزهایی علی رغم ابطال در سال‌های گذشته چرا، چگونه و با چه توجیهی مجددا و در منطقه آسیب پذیرتر صادر شده است!؟ آیا صادر شدن چنین مجوزی آن هم از جانب سازمانی که وظیفه حفاظت از محیط زیست را دارد در تعارض و تقابل با فلسفه وجودی این سازمان نیست؟!

بدین ترتیب مجمع دانشجویی آرمان دانشگاه شیراز ضمن شکایت از سازمان محیط زیست تقاضای جدی و فوری رسیدگی به این مهم و دستور قضایی جناب عالی جهت توقف فعالیت و ابطال مجوز معدن و همچنین مجازات خاطیان امر را از محضر محترمتان دارد.»

انتهای پیام/

مرجع عکس های زیبا و پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *