/فواید غذا خوردن در بدن

فواید غذا خوردن در بدن

فواید غذا خوردن : وقتی چیزی می خورید ، وضعیت شیمیایی بدن شما به طور موقت تغییر می کند.مثلاً برای کمک به روند هضم غذا ، قلب شما خون را به اندام های درونی تلمبه می زند و این به شما احساس گرمی و آرامش می دهد.

از آن گذشته ، غذا به مغز شما کمک می کند تا مواد شیمیایی طبیعی ای را که دارای تاثیر تسکین دهنده بر سیستم عصبی شما هستند بسازد.بر اثر تغییر فیزیولوژیکی که از هضم غذا به وجود می آید ، شما نیرو می گیرید و این حالت نتیجه ای است که از خوردن غذا می گیرید.

غذا را می توان به دلایل مختلفی مصرف کرد که فراتر از تغذیه باشد : جشن و شادمانی ، درمان ، همراهی ، سردرگمی یا اجتناب از تجزیه و تحلیل احساسی. هر گونه نوسان احساسی ، محرکی می شود برای خوردن؛ راهی برای مطابقت با حالات متغییر یا رفع تنش یا مشکلاتی که نمی خواهید با آن ها مواجه شوید یا تصمیمی در مورد آن ها بگیرید.

ایراد خوردن برای رهایی احساسی در این است که در نهایت اوضاع شما را بدتر می کند . چون موجب افزایش وزن ، احساس گناه و کاهش احترام به نفس شما می شود.

اغلب اوقات رفتار غیر منطقی را عقلانی توجیه می کنیم و رفتار خوردن هم از این قاعده مستثنا نیست. مثلاً اگر روزی پرتنش داشتید و خود را با بستی مخلوط بعد از کار درمان می کنید ، در واقع این راهی است که خود را با آن آرام و رها کنید ؛ چون << استحقاق آن>> را دارید.سپس متوجه می شوید که خود را فریب داده اید. این یک سم شیرین است . نوعی سیستم پاداش دهی که در آن به خود با پرخوری و خوراکی جایزه می دهید . روشی غیر عقلانی و مضر است .

فواید غذا خوردن بسیار می باشد ولی پرخوری و مصرف بیش از اندازه غذا و خوراکی باعث ایجاد مشکلات جسمی فراوانی نیز می شود . افرادی که دارای اضافه وزن هستند باید اصول غذا خوردن را رعایت کنند و برای رسیدن به اندام متناسب ورزش بکند و رژیم غذایی را رعایت کنند از این رو مصرف چای لاغری نیز برای این افراد بسیار مناسب می باشد. چای لاغری از عناصر طبیعی بوجود آمده که باعث از بین رفتن بافت هایی  چربی در بدن می شود.

مصرف چای لاغری بعد از هر وعده غذایی در طول شبانه روز پیشنهاد می شود.