/طرز تهیه سوپ شیر یا سوپ سفید
سوپ شیر

طرز تهیه سوپ شیر یا سوپ سفید

همه ما طعم سوپ های زیادی رو در طول زندگی تجربه کردیم، اما طعم مزه بعضی از اون ها برامون بشتر از بقیه دلچسبه و برای تهیه کردن اون ها رو بیشتر از بقیه ترجیح می دیم. با اینکه سوپ ها خودشون به تنهایی می تونن یک وعده غذایی به حساب بیان ولی گاهی از اون ها به عنوان پیش غذا، مخصوصاً در مهمانی ها استفاده میشه. یکی از انواع سوپ ها که من به شخصه طعم اون روخیلی دوست دارم سوپ شیره. یک سوپ کامل با طعم عالی که همیشه مورد توجه قرار میگیره و میتونه تکمیل کننده ضیافت ما باشه.

مواد لازم برای تهیه سوپ شیر
جو پرک: 100 گرم، خیسانده
هویج متوسط خرد شده: یک عدد
كتف مرغ آبپز: 4 تا 6 عدد
آب مرغ: 3 پیمانه
کره: 60 گرم
آرد سفید: 3 قاشق غذاخوری
شیر: نیم لیتر
خامه: 100 میلی لیتر
جعفری ساطوری: یک قاشق غذاخوری
نمک و فلفل: به میزان لازم

طرز تهیه سوپ شیر
جو را آبكش كرده و همراه یک لیتر آب جوش روی شعله ملایم 10 دقیقه بپزید. هویج و آب مرغ را اضافه كرده و پخت سوپ را 20 دقیقه دیگر ادامه دهید تا هویج نرم شود. كره را روی شعله متوسط در یک قابلمه كوچک آب كنید. هنگامی كه كره شفاف شد، آرد را اضافه كرده و مخلوط كنید. پس از یک دقیقه شیر را اضافه كرده و دائم هم بزنید تا غلیظ شده و سس آماده شود.

گوشت مرغ تازه را از استخوان جدا كرده و همراه سس سفید به سوپ اضافه كنید. اگر غلظت سوپ زیاد بود، كمی آب جوش اضافه كنید. نمک و فلفل سوپ را اندازه كرده و خامه را اضافه كنید. یكی، دو دقیقه قبل از سرو جعفری را اضافه كنید تا نپزد و رنگش عوض نشود.