Menu

شهرداری‌ها سهم خود در زمینه گسترش کتاب و کتاب خوانی را پرداخت کنند – عکس پروفایل غمگین بدون متن | پیکوفان

عکس پیکوفان

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، غلامرضا شریعتی در نشست انجمن کتابخانه های استان که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: دو کتابخانه اخیرا مورد بهره برداری قرار گرفت و در حال حاضر هم 4 کتابخانه در مرحله تکمیل است که انتظار می رود سریعتر به بهره برداری برسند.

استاندار خوزستان افزود: موانع موجود جهت راه اندازی کتابخانه ها با همکاری دستگاه های مربوطه حل و فصل شود تا این کتابخانه ها تا پایان سال تکمیل شوند.

شریعتی خاطرنشان کرد: تعامل میان فرهنگ و صنعت و توجه به کتاب خوانی در مجموعه های صنعتی هم گسترش یابد و نهاد کتابخانه ها بیش از پیش در زمینه هایی چون نقد کتاب، رونمایی کتاب و فعالیت های مرتبط اقدام نماید و این موجب می‌شود نخبگان رغبت پیدا میکنند در این امور مشارکت نمایند.

استاندار خوزستان با اشاره به فعالیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تصریح کرد: اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مناطق محروم از طریق دفاتر تسهیل گری در زمینه کتاب و کتابخوانی کار می کنند، اقدامی پسندیده و شایسته تقدیر است.

شریعتی اظهار کرد: در مراکزی چون فرودگاه ها و ایستگاه های راه آهن هم نهاد کتاب‌خانه‌ها نسبت به فراهم کردن امکانات مطالعه اهتمام نماید.

استاندار خوزستان عنوان کرد: موضوع کتابخانه دیجیتال بسیار مهم است و دنیا در این مسیر در حال حرکت است و امیدواریم در طول سه سال آینده اولین کتابخانه دیجیتال کشور را راه اندازی کنیم.

استاندار خوزستان تاکید کرد: شهرداری ها سهم نیم درصد خود را جهت موضوع کتاب و کتابخانه ها پرداخت نمایند؛ علی رغم اینکه اعتبار ارزش افزوده به شهرداری ها نسبت به سال گذشته افزایش داشته اما سهم نیم درصد شهرداری ها در امسال 300 میلیون تومان کاهش یافته که این موضوع قابل قبول نیست و مدیر کتابخانه ها و مدیر امور شهری استانداری در این زمینه پیگیری نمایند.

انتهای پیام/

مرجع عکس های زیبا و پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *