Menu

ساختار بانکی کشور متناسب با ارزش‌های اسلامی نیست – عکس پروفایل دخترونه شاد | picofun.ir

عکس پیکوفان

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام محمد منتظری ظهر امروز در جریان بازدید جمعی از ائمه جمعه و جماعات استان و مسوولان از برخی واحدهای تولید مستقر در شرکت شهرک‌های صنعتی استان که به مناسبت روز صنایع کوچک صورت گرفت، اظهار کرد: تولید و ضرورت تولید یک مسئله مهم است و راه نجات کشور از مشکلات اقتصادی توجه به تولید داخلی از جنبه‌های مختلف است.

وی خاطرنشان کرد: ما زمانی جهاد سخت مقابله با دشمنان را داریم که باید با اسلحه در برابر متجاوز ایستادگی کنیم و اجازه دست‌درازی را به آنها ندهیم اما عرصه جنگ امروز با دشمنان مقابله با هجمه‌های اقتصادی است که باید از دریچه رونق تولید آن را تحقق بخشید.

وی با بیان اینکه امروز در جهاد اقتصادی با دشمنان هستیم، گفت: حوزه اقتصاد در کشور ما مشکلاتی دارد که تنها راه برون‌رفت از مشکلات این حوزه توجه به حوزه تولید است.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اضافه کرد: ائمه جمعه قطعا توجه به امر تولید و ضرورت رونق این بخش را قطعا مد نظر قرار می‌دهند.

وی گفت: در قرآن تاکید شده که مسلمان باید از تمام ظرفیت‌ها برای ارتقای قدرت و عزتمندی خود بهره‌ بگیرند، چرا که عزتمندی و قدرت ما در جنبه‌های مختلف موجب اقتدار بیشتر جهان اسلام در برابر دشمنان است.

وی افزود: باید این دست جلسات با حضور متولیان امر به ویژه کسانی که می‌توانند گوشه‌ای از دغدغه‌های این بخش را حل کنند به صورت مستمر برگزار شود.

وی عنوان کرد: فرهنگ‌سازی در حوزه توجه به تولید داخلی در جامعه به صورت ویژه در دستور کار مرکز بزرگ و ائمه جمعه قرار خواهد گرفت چرا که آن را جهاد در مقابل دشمنان خدا می‌دانیم.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اضافه کرد: اینکه برخی تولیدکنندگان ما علی‌رغم تمام مشکلات عرصه تولید را رها نمی‌کنند و با کمترین ظرفیت هم که شد چرخ‌های تولید را حفظ کرده در مسیر جهادی گام برداشته و بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به اینکه استان ظرفیت‌های خوبی به ویژه در حوزه کشاورزی دارد، گفت: باید با ایجاد صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی زمینه صنعتی شدن و رونق هرچه بیشتر حوزه کشاورزی را در استان فراهم کرد.

منتظری اظهار کرد: معادن بسیار غنی در استان وجود دارد که می‌تواند در رونق تولید و ایجاد ارزش‌افزوده در استان نقش حیاتی داشته باشد.

وی اضافه کرد: توجه به صنعت و تولید از سوی بانک‌ها یک مشکل اساسی است که باید به صورت کشوری زمینه رفع آن فراهم شود.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اذعان داشت: ساختار بانکی ما متناسب با ارزش‌های اسلامی نیست و باید این مسئله حل شود البته نباید تمام تسهیلات پرداختی را ربوی بدانیم.

وی افزود: جلساتی در همین راستا با حضور ماموستاها به ویژه شورای عالی ائمه جمعه استان برگزار شده و دستورات اسلامی در این حوزه برای مسوولان بانکی عنوان و این برنامه‌ها را به صورت گسترده‌تر ادامه خواهیم داد.

وی روشنگری در این مورد را ضروری دانست و گفت: ائمه جمعه باید در بحث نحوه دریافت تسهیلات واحدهای مشکل‌دار توجیه تا بتوانند راه‌کارهای مناسب با توجه به دستورات دین اسلام برای رفع این مشکلات ارائه کنند.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در پایان اذعان داشت: قطعا این اولین و آخرین بازدید ما از مجموعه‌های صنعتی نخواهد بود و تمام توان خود را برای رفع مشکلات در حد توان به کار خواهیم گرفت.

انتهای پیام/2330/71

مرجع عکس های زیبا و پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *