/دیتاکس یا دیتاکس واتر یا Detox Water

دیتاکس یا دیتاکس واتر یا Detox Water

دیتاکس یا دیتاکس واتر (Detox Water) به زبانی ساده مخلوطی از آب و قطعات میوه است. این نوشیدنی تاثیری خوبی در سم زدایی از بدن دارد.

اگر شما در طول شبانه روز و به صورت منظم از غذاهای غیرخانگی و فست فود استفاده می‌کنید، پیشنهاد می کنیم حتما یک دیتاکس در طول روز مصرف کنید. البته فراموش نکنید که ترک عادات غذایی ناسالم را هم در اولویت بگذارید.

طرز تهیه Detox بسیار ساده است. یک ظرف یا قمقمه بردارید. مقداری در آن آب بریزید و قطعات میوه را به آن اضافه کنید. بهترین میوه‌هایی که می‌توان پیشنهاد کرد لیمو، خیار و نعنا هستند. لیمو سموم را به خوبی دفع کرده، نعنا هضم غذا را آسان می‌کند و خیار هم خواص ضد التهاب و عفونت دارد. حتی می‌توانید گیاه اسرارآمیز زنجبیل را هم به آن اضافه کنید تا در مواقع لازم و بروز سردرد، یک مسکن طبیعی را به یاری بدن خود بیاورید.

اگر میخواهید دوباره به مسیر سلامتی بازگردید، راه های فراوانی برای سم زدایی از بدن وجود دارد. بهترین روش برای بیرون ریختن سموم راهی ساده است: مقدار بسیار بسیار زیادی آب. اما مجبور نیستید آب را خیلی ساده بنوشید، می توانید به آب آشامیدنی خود طعمی دلچسب و خاصیتی ضد سموم بدن اضافه کنید. مواردی که در ادامه می آید را به یک پارچ آب و یخ اضافه کنید و در روز بعد بیاشامید تا با روشی موثر از بدن خود سم زدایی کنید.

لیمو :
آب لیمو و آب، یک آشامیدنی سم زدای بسیار قوی می سازند، آب لیو به تمیز و قلیایی شدن بدن کمک می کند. یک قطعه کوچک لیمو به یک پارچ آب اضافه کنید، و یا یک لیمو ی تازه را در لیوان آب خود بچکانید.
نعناع :
نعناع بدون اضافه کردن قند مقداری شیرینی به آب آشامیدنی تان اضافه می کند، همچنین به معده آرامش می دهد و گوارش را کمک می کند.
خیار :
اضافه کردن چند قطعه خیار به آب آشامیدنی آبرسانی بدن را بهبود می بخشد، همچنین خیار حاوی خواص ضد التهابی نیز هست.
زنجبیل :
این ریشه ی تند به تمیز کردن سیستم بدن کمک و معده را نیز آرام می کند. یک مقدار کم کافیست، لازم نیست خیلی استفاده کنید.
برای درست کردن آب آشامیدنی سم زدا، سه تا پنج قطعه خیار، نصف لیمو، و چند برگ نعناع، را به یک پارچ آب اضافه کنید. حتی می توانید چند قطعه زنجبیل پوست کنده نیز اضافه کنید.