/دال عدس خوزستانی

دال عدس خوزستانی

دال عدس خوزستانی یک نوع خورشت سنتی با طعم تند است که در میان شهروندان جنوبی شهرت خاصی دارد. این غذا را می توان با گوشت تهیه کرد و به عنوان یک غذای کامل مورد استفاده قرار داد. در این مقاله با طرز تهیه دال عدس خوزستانی با گوشت آشنا خواهید شد.

دال عدس، یک نوع حبوبات است که ظاهری شبیه عدس دارد با این تفاوت که رنگ آن قرمز و دانه های آن نسبت به عدس کوچکتر است. این ماده غذایی را می توان در تهیه انواع سوپ مانند سوپ دال عدس استفاده کرد. مردم جنوب ایران با دال عدس یک نوع خورشت خوشمزه تهیه می کنند که در تهیه آن علاوه بر دال عدس از سیر، پیاز، و سیب زمینی هم استفاده می شود. این غذا اصولا دارای طعم تندی است ولی افراد، بسته به ذائقه خود می توانند از فلفل کمتری در طبخ آن استفاده کنند. دال عدس در شهرهای مختلف ایران به سبک های متنوعی طبخ  می شود و می تواند یک غذای کاملا گیاهی باشد یا در طبخ آن از گوشت استفاده کرد.
  1. پیاز متوسط را با رنده ریز رنده کرده و با گوشت چرخ کرده مخلوط کنید، کمی نمک، فلفل و زردچوبه به آن اضافه کنید و خوب ورز دهید تا مواد مخلوط شوند.
  2. گوشت را به صورت کوفته قلقلی ریز درآورده و در یک ماهی تابه کمی روغن بریزید، سپس گوشت را به آن اضافه کنید و اجازه دهید تا تفت بخورد، آب آن گرفته شده و رنگش تغییر کند. سپس حرارت را کم کنید تا گوشت کمی سرخ شود.
  3. پیاز بزرگ را به صورت خلالی ریز خرد کنید و با کمی روغن سرخ کنید.
  4. سیرها را پوست گرفته، له کنید و در اواخر سرخ شدن پیاز با کمی زردچوبه به پیاز اضافه کرده و با هم تفت دهید.
  5. دال عدس را بشوئید و به پیاز و سیر اضافه کرده و کمی تفت دهید.
  6. گوشت های قلقلی، دارچین، فلفل و رب را به مواد اضافه کنید و در حد یک دقیقه تفت دهید تا رب خوشرنگ شود. سپس 3 الی 4 لیوان آب جوش به مواد اضافه کنید.
  7. سیب زمینی را بشویید، پوست بگیرید و آن را مکعبی خرد کرده و به مواد اضافه کنید.
  8. بعد از حدود 15 دقیقه دال عدس آماده است و می توانید نمک و آبلیمو را بسته به ذائقه خود به آن اضافه کنید. دال عدس آب زیادی می کشد مواظب باشید تا در حین پخت خورشت کم آب نشود.
  9. این غذا را می توانید به عنوان خورشت، با برنج سرو کنید و یا با نان میل کنید.