Menu

تنوع تولید استان مرکزی فرصتی برای توسعه صادرات است – بهترین عکس پروفایل

عکس پیکوفان

محمدرضا حاجی پور در گفت وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: باتوجه به شرایط فعلی در حوزه اقتصادی توسعه صادرات به دلیل ارز آوری بسیار اهمیت دارد و در نظر گرفتن میزبانی پویش ملی صادرات در اراک می تواند در شناسایی بازهای جدید صادراتی موثر واقع شود.

وی ادامه داد: سال گذشته صادرات استان به ارزش یک میلیارد و 13 میلیون دلار انجام شد که در تاریخ صادراتی استان یک رکورد محسوب می شود و حمایت از این بخش در اولویت های سازمان قرار دارد.

 وی با اشاره به مستعد بودن حدود 15 بازار خارجی برای انجام صادرات، بیان کرد: باتوجه به اینکه استان مرکزی رتبه اول کشور را در بخش تنوع تولیدی دارد مقوله توسعه صادرات با ایجاد شرایط مناسب در برنامه قرار دارد.

 وی ادامه داد: باتوجه به شرایط به وجود آمده از جمله تحریم ها تاحدودی از برنامه های سالانه در بخش صادرات عقب هستیم که برگزاری برنامه هایی مانند پویش ملی صادرات و بهره گیری از نظر اندیشمندان می تواند بستر تسریع بخشیدن به برنامه ها را فراهم کند.

حاجی پور تاکید کرد: حمایت از تولید صادرات محور و هدایت گروه ها به این سمت باعث رونق تولید و باز شدن گره های این بخش می شود.

 وی حمایت از کارآفرینان و جوانان در بخش صادرات را ضروری دانست و افزود: در نظر گرفتن برنامه های آموزشی و تقدیر از صادرات اولی ها که امسال برای اولین بار در استان انجام شد از جمله برنامه هایی است که جوانان و کارآفرینان در بخش صادرات تشویق شوند و با انگیره بیشتری راه را ادامه دهند.

انتهای پیام/

مرجع عکس های زیبا و پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *