/اشکال متحرک و لولایی دکمه سر آستین

اشکال متحرک و لولایی دکمه سر آستین

دگمه های سرآستین، متعلقات لوکس لباس آقایاندر طول دهه ۱۹۶۰ دکمه سرآستین بسیار مد شد و شرکتی به نام سوانک شروع به تولید دگمه سرآستین های لوکس و پرزرق و برق کرد و از این راه در سال ۱۲ میلیون دلار درآمد داشت. بسیاری از دکمه های سرآستین به درد نگهداری در مجموعه کلکسیونرها می خورد، خصوصا آنهایی که از سنگ و فلزات قیمتی ساخته شده است.

گرانقیمت ترین دکمه سرآستینی که تاکنون فروخته شده است، یک جفت دکمه سرآستین بود که همسر کینگ ادوارد هشتم به او هدیه کرد. این دگمه سرآستین که قطعات الماسی به روی پلاتین داشت، به قیمت ۴۴۰ هزار دلار در حراج فروخته شد.

دگمه های سرآستین امروزیامروزه دکمه سردست  در انواع مدل ها، جنس و شکل ها وجود دارد و هنوز هم به عنوان یکی از لوازم زینتی بسیار مد و رایج است.در اینجا با بیانی ساده سعی می کنیم نحوه استفاده از دکمه سرآستین را برایتان توضیح بدهیم:
▪ یکی از مدل های اصلی دکمه سرآستین یک دایره خیلی کوچک است که به وسیله یک میله فلزی به دایره تزئینی بزرگتری متصل می شود. قسمت پشت بعضی از دکمه های سرآستین به شکل لولایی و متحرک است، این مدل از سایر انواع دکمه سرآستین مرسوم تر است.
▪ قسمت لولایی پشت دکمه سرآستین را بچرخانید تا به صورت خطی مستقیم دربیاید. پیراهن را بپوشید. باید روی سرآستین پیراهن، سوراخ مناسب برای دکمه سرآستین وجود داشته باشد.
▪ سرآستین های پیراهنتان را روی هم قرار بدهید. قسمت مستقیم پشت دکمه را ازبین سوراخ سرآستین پیراهن عبوربدهید، طوری که از هر دو سوراخ سرآستین عبور کند و قسمت تزئینی و بزرگ آن به سمت بیرون قرار بگیرد؛ یعنی وقتی بازوهای شما در پهلو قرار دارد بخش رنگی و تزئینی دکمه سرآستین باید به سمت بیرون باشد.
▪ در مورد مدلهایی که پشت آن به صورت لولایی و متحرک نیست، فقط کافی است که قسمت کوچکتر دکمه سرآستین را از سوراخ سرآستین رد کنید تا قسمت بزرگ و تزئینی به سمت بیرون باشد.
▪ در بیشتر مدل های دکمه سرآستین بخش کوچکتر باعث اتصال سرآستین پیراهن به یکدیگر می شود.
▪ روشی که در بالا توضیح دادیم برای قرار دادن دکمه سرآستین در یک طرف سرآستین پیراهن است. اگر دوست دارید که هر دوطرف سرآستین پیراهنتان دکمه سرآستین داشته باشد، می توانید دقیقا همین روش را برای طرف دیگر سرآستین هم انجام بدهید.
▪ این روزها بیشتر افراد از دکمه سرآستین فولاد ضد زنگ استفاده می کنند، بنابراین اگر می خواهید بین سایر افراد برجسته و مشخص باشید، دکمه سرآستین طلایی انتخاب کنید که مدلی ظریف و زیبا است. یک راه دیگر هم برای اینکه متمایز و شیک باشید، انتخاب دکمه سرآستین با سنگ قیمتی و اصل مثل عقیق یا زمرد است. دکمه سرآستین های دست ساز هم نمونه خوبی است اما بسیار گرانقیمت است.
▪ یادتان باشد وقتی که از دکمه سرآستین استفاده می کنید، از به کاربردن دکمه معمولی آستین خوداری کنید.