Menu

اشاره تلویحی سخنگوی شورای شهر اصفهان به پایان ریاست معین – عکس غمگین جدید

عکس پیکوفان

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، با توجه به اعلام حکم محکومیت دادگاه برای مهدی مقدری عضو شورای شهر اصفهان و غیبت بیش از 3 ماهه مقدری این بار خبرنگار فارس به سراغ مهدی مزروعی سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان رفت که در رابطه با وضعیت عضو علی‌البدل شورای اسلامی شهر اصفهان با توجه به وضعیت مهدی مقدری گفت: از رئیس (فعلی) شورا یا از رئیس آینده شورا در این رابطه سؤال بپرسید.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان پیش از این نیز گفته بود که در رابطه با عضو علی‌البدل شورا هنوز تصمیمی گرفته نشده و هر وقت لازم باشد طبق قانون عمل خواهد شد، تفاسیر از قانون متفاوت است و مقدار دیگری باید صبر کرد.

وی همچنین تأکید کرده بود که حتماً ورود عضو علی‌البدل به شورا جزو حقوق مردم است اما با رعایت قانون که تفسیر آن هم به عهده شورا است.

به گزارش فارس، در حالی که رسیدگی به تخلف عضو شورای شهر اصفهان در سفر غیرقانونی‌اش به خارج از کشور هنوز در هیأت حل اختلاف استان در نوبت رسیدگی بود، در فروردین ماه 98 این عضو شورای شهر به دلیل سوءاستفاده از تریبون شورای اسلامی شهر جهت القا و نشر عقاید شخصی و فعالیت تبلیغی توسط شعبه یک دادگاه انقلاب اسلامی اصفهان با قرار نظارت قضایی بازپرس شعبه 11 به 6 ماه محرومیت از حضور در جلسات شورای شهر محروم شد.

پس از این قرار قضایی، مهدی مقدری رسماً به این تصمیم اعتراض کرد اما رسانه‌های منتسب به وی و شورای شهر اصفهان تصویری را منتشر کردند که مشخص شد اعتراض این عضو شورای شهر اصفهان رد و قرار قضایی محرومیت حضور 6 ماهه وی در شورای شهر اصفهان تأیید شده است.

مسأله‌ای که در این بین وجود داشت لزوم حضور عضو علی‌البدل در جلسات شورا با توجه به این محرومیت از حضور 6 ماهه قطعی است، اما این مسأله با بی‌اعتنایی شورای شهر اصفهان به قانون شوراها و تفاسیر خاصشان معلق مانده است.

رضای امینی عضو علی‌البدل شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در رابطه می‌گوید «رئیس شورای شهر باید وضعیت عضو تعلیق شده را مشخص کند، طبق قانون عضوی که 3 جلسه متوالی یا 6 جلسه غیرمتوالی غیبت داشته باشد، سلب عضویت می‌شود؛ اما آقایان تفسیر جدیدی از قانون ارائه کرده و ادعا می‌کنند چون رأی دادگاه منجر به تعلیق شده و با اراده شخصی غیبت صورت نگرفته پس شامل قانون نمی‌شود».

این در حالی است که طبق قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1 .3 .1375 با اعمال آخرین اصلاحات هرگاه عضوی به هر دلیلی تا 2 ماه در جلسه شورا شرکت ننماید تا تعیین تکلیف نهایی که نباید بیش از 6 ماه به طول بیانجامد از عضو علی‌البدل به عنوان جانشین در جلسات دعوت به عمل می‌آید.

با در نظر گرفتن این قانون پاسخ رئیس شورای شهر اصفهان در رابطه با استفاده از عضو علی‌البدل تفسیری شخصی از قانونی است که به صراحت بیان شده است؛ البته پیش از این نیز فتح‌اله معین رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در پاسخ به خبرنگار فارس که در رابطه با عدم حضور مقدری در جلسات شورای شهر به دلیل قرار قضایی و زمان استفاده از عضو علی‌البدل سؤال پرسیده بود این پاسخ را داده بود که «من راجع به آقای مقدری صحبت نمی‌کنم!».

این در حالی است که روزهای آخر تیر ماه موضوع جدیدی از این عضو شورا مطرح شد و  این عضو پرحاشیه شورای اسلامی شهر اصفهان در صفحه توئیتر خود از محکومیتش خبر داده و اعلام کرد برابر احکام صادره از سوی دادگاه‌های انقلاب و کیفری اصفهان، به اتهام تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی جمعاً به 2 سال حبس تعزیری، 2 سال انفصال از خدمات دولتی و عضویت در شورای شهر، 2 سال ممنوعیت حضور در احزاب و فعالیت سیاسی و 2 سال ممنوعیت از حضور در فضای مجازی محکوم شده است.

شکایتی که مقدری از آن خبر داده پس از اعلام رای با اعتراض وی و برگزاری جلسه تجدیدنظر همراه بود که هنوز رای نهایی در این باره صادر نشده است(جزئیات را اینجا بخوانید) و عدم حضور وی در شورای شهر اصفهان را طولانی‌تر کرده است.

انتهای پیام/63088/م30/

مرجع عکس های زیبا و پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *